18.06.2023 Krása, Zdraví

Chlupy v podpaží jsou „soukromá věc“. Pokud se jich však zbavíte, přinese vám to nesporné výhody!

Chlupy v podpaží rostou všem bez výjimky. Tak to zkrátka příroda zařídila a asi nenajdete nikoho, kdo by o tom pochyboval. Pokud se ale shodneme, že je přítomnost chloupků v těchto tělesných partiích zcela přirozená, musíme si položit otázku, proč se jich tak velké procento populace pravidelně zbavuje. Z jakého důvodu si tolik lidí své podpaží holí? Proč navštěvují různé kliniky a salony krásy a nechávají si chloupky odstranit? Něco za tím být musí! Jinak by se snad nenamáhali a také neplýtvali časem a penězi. Nebo ne?

Byli jste celý život zvyklí mít podpaží zarostlé? Poslední dobou ale uvažujete o tom, že by si konečně „zasloužilo“ nějakou tu péči? Tak se podívejte, co vám to může přinést, pokud se svých chloupků zbavíte.

Odstraňování chlupů v podpaží není novodobým trendem

Úvodem jsme řekli, že chlupy v podpaží rostou všem. A to bez výjimky. Pravda ale je, že to neplatí na sto procent. Existují totiž lidé trpící tzv. alopecií. Tedy onemocněním, při kterém člověku mizí vlasy, vousy, chlupy na nejrůznějších částech těla a někdy dokonce i obočí. Jedinec, který je takovou nemocí postižen, má tedy jiné starosti a nějaká depilace je mu zřejmě k smíchu. To ale není váš případ. Vy o depilaci uvažujete. Je to tak?

Pokud jste se domnívali, že je odstraňování chloupků z podpaží pouze novodobým módním trendem, rozhodně jste se mýlili. Své „srsti“ se lidé zbavují už po tisíce let! Chloupky se nejprve vytrhávaly, pak se začaly holit a likvidovat s pomocí vosku nebo nejrůznějších past. 

A nakonec přišla na řadu laserová epilace. Nejde však samozřejmě pouze o podpaží. Tato péče je věnována téměř celému tělu. Nohy, ruce, záda nebo klín. To vše neunikne pozornosti jedinců, kteří mají na své ochlupení “políčeno”. A proč se ho vlastně chtějí zbavit? Co za touhou po hladké kůži obvykle stojí? 

4 nesporné výhody, které vám přinese depilace

Hlavní důvody, kvůli kterým se lidé zbavují svého ochlupení, a to jak v podpaží, tak i jinde na těle, mohou být samozřejmě různé. A faktem také je, že se v průběhu mnoha staletí poněkud proměnily. Některé z nich však přetrvaly do současnosti. Dnes hrají prim estetika a hygiena. O tom asi není pochyb. Jisté je navíc i to, že zejména ženy, které s depilováním jednou začnou, oceňují výhody hladkého těla natolik, že by už neměnily. A to jak v podpaží, tak na nohou nebo na svém ohanbí.

A proč je dobré mít vyholené právě podpaží? Jaké výhody vám to obvykle přinese? Posuďte sami:

  1. Estetika – hraje v našich životech nemalou roli. A je nade vší pochybnost, že z estetického hlediska vypadá vyholené podpaží lépe nežli zarostlé
  2. Hygiena – je bez chloupků o poznání snazší. Hladká kůže se zkrátka lépe udržuje
  3. Pocit pohodlí – je další nespornou výhodou, kterou zmiňuje většina lidí, kteří dali chlupům „sbohem“
  4. Zdravé sebevědomí – souvisí jak s pocitem čistoty, tak s tím, že depilované podpaží lépe vypadá

Společenský tlak

Chlupy v podpaží, ale i kdekoliv jinde, jsou vaší „soukromou věcí“ a nikdo by vám neměl mluvit do toho, zda si je oholíte nebo jestli necháte vše tak, jak to příroda nastavila. Jak se v tomto ohledu zařídíte, by proto mělo být čistě na vás. Podléhat jakémusi společenskému tlaku, který byl v posledních dekádách poměrně nekompromisní, a to zejména ve vztahu k ženám, tedy rozhodně není nutné. Tento tlak navíc polevuje a „přírodní“ vzhled je přece jen více tolerován.

Chcete se svých chloupků přesto  zbavit? Možná máte pravdu. Přestože většina lidí uznává, že je zkrátka soukromou věcí každého jedince, zda si holí podpaží, nohy nebo třeba klín, příznivců hladkého těla je stále dost a dost. Čím to? Estetické důvody, které jsme před okamžikem zmínili, v tom zřejmě hrají celkem zásadní roli. Pohled na zarostlé dámské podpaží, se kterým se lze poslední dobou setkat stále častěji, u většiny z nás jednoduše nevzbuzuje nijak příjemné pocity. Souhlasíte? A ruku na srdce, ani muži obvykle neudělají chybu, pokud tuto část svého těla zbaví bujného porostu. Existuje mnoho žen, které to nepochybně ocení.

Laser přináší efektivní řešení

Podpaží bez chloupků má své výhody. Drtivá většina lidí, kteří depilaci v těchto tělesných partiích vyzkoušeli, by vám to jistě potvrdila. Pravda ale také je, že neustálé holení nebo používání vosku může být poněkud otravné a někdy i celkem bolestivé. Přesto trváte na svém a hodláte začít s pravidelnou depilací? Ještě chvíli počkejte! 

Zkuste se nejprve seznámit s metodou, které se říká laserová epilace. Je to řešení vysoce efektivní a bezbolestné, které vám umožní vyhnout se všem nedokonalým „domácím“ procedurám. Jde to zkrátka i bez žiletky a bez vosku! Stačí se jen poptat na těch „správných“ místech. V salonech krásy nebo na specializovaných klinikách.

Chcete se chloupků zbavit více méně z vlastní vůle? Nebo je vaše rozhodnutí něčím, případně někým přece jen výrazně ovlivněno?

Pavla Kašpárková