02.05.2022 Krása

Plnohodnotná vegan péče o pleť v 5 krocích 

Většina kosmetiky na trhu sice ještě pořád není vegan-friendly, naštěstí téměř každý konvenční produkt má svou vegan alternativu. Vytvořit si beauty rutinu založenou na kosmetice bez živočišných složek tak můžete během chvilky s pomocí několika málo obměn. Máme pro vás pár důležitých informací, které je třeba vzít v úvahu, a také pět kroků, díky nimž bude váš nový režim péče o pleť fungovat. Tak pustíte se do toho? 

Je veganská kosmetika opravdu lepší pro vaši pleť?

Beauty produkty vyrobené z přírodních rostlinných složek zpravidla obsahují méně umělých přísad, jestli vůbec nějaké. Různé syntetické složky mohou vaši pokožku o důležité vitamíny a minerály připravit a zanechat ji tak vysušenou, poškozenou nebo ji zatížit. Proto je veganská kosmetika  vhodná pro všechny typy pleti, zejména pak pro citlivky. A ano, opravdu je pro vaší pleť tou lepší volbou. 

Proč přejít na vegan kosmetiku? 

  • Otázka etiky a práv zvířat 

I když je nepravděpodobné, že by veganské výrobky byly testovány na zvířatech, ujistěte se, že si vybíráte takové, které zároveň i cruelty-free. Díky tomu máte úplnou jistotu, že nepodporujete praktiky, které jsou kruté a hlavně úplně zbytečné.

  • Šetrnější nejen k vaší pokožce

Veganské značky obvykle složení svých výrobků ladí do nejmenších detailů. Pravděpodobně tak v nich nenajdete ani parabeny a umělé vonné látky, které mohou dráždit, zhoršovat stav pleti nebo dokonce narušovat hormonální systém.

  • Nižší environmentální dopady výroby 

Veganství a veganská kosmetika mohou pomoci chránit životní prostředí a přispět k zachování biodiverzity. Její výroba totiž prokazatelně méně zatěžuje životní prostředí a zanechává za sebou menší uhlíkovou stopu. 

Pět kroků komplexní vegan péče o pleť 

1.Čištění 

Veganská kosmetika na čištění pleti nabízí celou řadu skvělých možností. Sáhnout můžete třeba po kvalitní micelární vodě, která vám umožní odstranit nejen všechny stopy po použitém make-upu, ale i případné nečistoty, aniž by vaši pleť vysušila nebo poškodila. Jen to chce dát si pozor na to, aby neobsahovala alkohol. 

Jestli micelarky k vašim favoritům nepatří, spolehněte se na přírodní čistící oleje. Nám se skvěle osvědčil luxusní olej 5 Omegas od francouzské společnosti NOVEXPERT. 

2.Tonikum 

Tonikum pomůže absorbovat pleti všechny aktivní látky, které ji v dalších krocích nabídnete. Jsou také vhodná jako pomoc při hojení zánětů či akné. Pravda, na trhu jich pořád není mnoho, ale kdo hledá, ten může najít skutečně poklady. Třeba jako je multifunkční tělové a pleťové tonikum od značky MALINNA. 

3.Sérum 

Tito superhrdinové s nejvyšší koncentrací aktivních složek jsou skvělým příkladem toho, že přechod na veganskou kosmetiku neznamená snížení nároků na její efektivitu. Opravdovým skvostem je třeba sérum Resveratrol od australské značky INIKA, které využívá pečlivou rovnováhu 14 vzácných rostlinných olejů koncentrovaných pomocí jejich jedinečného postupu. 

4.Hydratace

V této kategorii je vážně z čeho vybírat. Veganské alternativy jak pro denní, tak noční aplikaci v ní najde jakýkoliv typ pleti – od citlivé, přes problematickou, až po tu zralou. V mnohých případech byste v jejich složení narazili na hvězdné CBD. Láká vás? Pak vězte, že denní ochranný krém proti stárnutí od českých brandů MOIA nebo CANNOR vás nezklamou! 

5.Oční krém

Výtažky z aloe vera, kávových zrn, olej z hroznových semínek nebo squalene z oliv – to je jen pár zástupců rostlinných surovin, které ty živočišné v obvyklém složení očních krémů nahradí. Jsou navrženy tak, aby zvýšily pružnost nejcitlivějších oblastí pokožky a pomohly minimalizovat výskyt vrásek, tmavých kruhů a otoků. Zalovit můžete například v portfoliu značek MILANESI a PANPURI. 

Pavla Kašpárková