01.10.2022 Krása

Vláskování obočí: cena a reference jako hlavní kritéria výběru salonu. Podle čeho vybírat?

Hlavní roli hraje v případě výběru zákroku vláskování obočí cena a hodnocení zákazníků, kteří tuto proceduru podstoupili. Pokud přemýšlíte nad permanentním make-upem, měli byste si předtím, než zvolíte nějaký salon, udělat pečlivý průzkum poskytovatelů estetických služeb. V následujícím článku se dočtete nejen o tom, jak celý proces funguje, ale především, kde hledat důvěryhodné reference a podle čeho si vybrat specialistu, kterému se svěříte do péče.

Vláskování obočí – cena za zákrok

Každý salon si za vláskování obočí cenu stanovuje sám. Proto se můžete setkat s rozdílnými částkami na internetu, které se pohybují v rozmezí od 4000 Kč do 6000 Kč. Vliv na tuto částku má zejména prestiž daného salonu. Je pochopitelné, že specialisté, kteří mají bohaté zkušenosti ze zahraničí a jejich jméno je v tomto oboru známé, si budou za úpravu obočí účtovat více, než ti, kteří teprve začínají. 

Stejně tak jako prestiž ovlivňuje cenu také lokalita, kde se daný salon nachází. V podniku na malém městě obvykle zaplatíte méně než v naší metropoli. Nicméně to neznamená, že v menším městě odvedou horší práci. Někdy to může být i naopak. Vždy záleží na zkušenostech daného specialisty. A nakonec má na ceník vliv také použitá technologie. Obecně platí, že čím dražší a modernější přístroje jsou použity, tím dražší bude zákrok.

Jak technika vláskování obočí funguje

Vláskování obočí je metoda úpravy, která spočívá v tetování tenkých linek připomínajících chloupky. Ty se vykreslují pomocí speciálního tetovacího pera. Je-li technika prováděna správně, pak by měl být zákrok zcela bezbolestný. V případě, že cítíte bolest, ihned o tom svou stylistku informujte, protože v takovém případě není něco v pořádku. Po zákroku není potřeba žádná speciální péče o obočí. Zprvu se mohou chloupky zdát tmavší, avšak pigment časem trochu vybledne, takže je to naprosto v pořádku. Takto upravené obočí vydrží zhruba 12 až 18 měsíců.

Kde hledat reference

V online prostředí je velké množství možností, kde najít hodnocení zákazníků k vybrané službě či produktu. V případě estetických služeb jsou tyto reference velice vyhledávané a potřebné, neboť vypovídají o kvalitě salonu a odvedené práce. Ne všechny tyto informace jsou ale relevantní a pravdivé. Vždy je potřeba při vyhledávání referencí myslet kriticky a dávat si pozor na možná falešná hodnocení. Zde je několik tipů, kam se podívat, pokud chcete znát názory jiných zákazníků, kteří vláskování obočí podstoupili:

  1. webové stránky salonu – většina podniků zveřejňuje na svém webu hodnocení svých klientů, avšak problém je v tom, že zde najdete pouze ty pozitivní z nich. I tak ale pro vás mohou mít jistou informační hodnotu.
  2. sociální sítě – na facebooku či instagramu má dnes už prakticky každý kvalitní salon založený profil. V rámci facebookových stránek daného podniku je možné nejen udělovat hodnocení, ale také psát komentáře k jednotlivým příspěvkům. I zde však hrozí, že správce stránek negativní komentáře smaže. Ne vždy tomu tak ale je. Ty lepší salony se snaží i na negativní komentáře a hodnocení reagovat.
  3. Google maps – výborným nástrojem, kde je možné hledat reference, jsou mapy od společnosti Google. Stačí zde vyhledat název salonu a jsou-li k němu k dispozici nějaká hodnocení od veřejnosti, hned se vám zobrazí.

Další kritéria pro výběr salonu

Při volbě salonu nebo kliniky, kde zákrok podstoupíte, se zaměřte kromě ceny a referencí také na to, jaké má podnik a stylistka, která o vás bude pečovat, certifikáty. Je velice důležité, aby byli specialisté dostatečně vyškolení a používali výhradně certifikované přístroje. Všechny tyto informace byste měli dohledat na webových stránkách daného podniku nebo přímo v jeho kamenné pobočce. Pokud si nejste jisti, nebo nemůžete potřebné údaje nikde dohledat, není nic jednoduššího než se přímo dotázat na infolince vybraného salonu.

Pokud jste dočetli až sem, měli byste mít všechny potřebné informace o tom, podle čeho vybrat salon, kde podstoupit techniku vláskování obočí. Dozvěděli jste se, jak tato procedura funguje, co nejvíce ovlivňuje cenu zákroku a kde hledat reference od předchozích zákazníků. 

A kdy jste byly naposledy na kosmetice vy? Dáváte přednost dennímu líčení nebo raději volíte permanentní make-up? Nebojte se napsat nám své názory do komentářů!

Pavla Kašpárková