25.03.2022 Ostatní, Zdraví

Jak si užít léto bez nevzhledných chloupků

Letní den začíná a vy s úděsem zjišťujete, že plán na to vzít si sukni padá, protože na nohách už zase vyrašily nevzhledné ale viditelné chloupky. A ty je potřeba skrýt. Takže místo vytoužené sukně si zase berete dlouhé kalhoty. Je vám tento scénář povědomý? A nelíbí se vám? Řešení je nasnadě.. Současné technologie vás dokáží zbavit chloupků ina skutečně velmi dlouhou dobu. Tak proč toho nevyužít. 

Klasické metody vás zbaví chloupků jen dočasně

Ať už volíte epilaci holícím strojkem nebo docházíte do kosmetického salonu na epilaci voskem či cukrovou pastou, jedno je vám jasné. Za 4 týdny budete muset proceduru znovu opakovat.  

Při jednoduchém holení žiletkou se pak tento proces stává denní rutinou. Bez ní by chloupky na vašem těle brzy převzaly kontrolu. A to nikdo v létě nechce.  

Léto patří slunění a hladkým tělům 

Je to tak. I když se různé směry snaží o propagaci přirozeného růstu chloupků, většina žen i mužů preferuje mít alespoň ty odhalené partie s minimem chloupků nebo téměř žádnými. V současnosti to platí i pro mužské paže, které  ztrácí s nadbytečným množstvím chloupků na své atraktivitě. Neoholené nohy žen jsou zase spíše než  za symbol ženské krásy a jedinečnosti považovány za něco neskutečně nevzhledného, co má  s ženskostí má pramálo společného. Prostě tělo bez chloupků je považováno za přitažlivé a krásné. 

Účinným řešením boje s chloupky je laserová epilace 

Odstranění chloupků laserem je bezesporu tím nejlepším způsobem, jak se chloupků zbavit. A to dokonce natrvalo. Laserové paprsky se totiž zaměřují na ničení cibulek chloupků. Čím více pigmentu je v nich obsaženo, tím jednodušší je pro laser tuto cibulku objevit. Proto lidé s tmavými chloupky a světlou pletí mají určitou výhodu. Avšak ani ti ostatní nemusí věšet hlavu. Při použití vysoce účinných novodobých lékařských laserů, se kterými se setkáte na klinikách plastické chirurgie, nemají šanci ani jemné a světlé chloupky. 

Za několik sezení se problému můžete zbavit natrvalo

Laser je velmi účinné zařízení, které dokáže přesně zasáhnout cibulku chloupku a tím jej zlikvidovat. K účinné a trvalé eliminaci je však potřeba, aby byly chloupky v daný okamžik v určité fázi růstu. Toho je však těžké dosáhnout úplně u všech hned při prvním sezení. Chloupky  bohužel nerostou všechny ve stejnou dobu. Ty, které byly zasaženy v nesprávnou dobu, zase za nějakou dobu narostou. Pro finální výsledek je tedy potřeba několika opakování. Ovšem pak už vás chloupky nebudou otravovat vůbec. 

Výhody laserového ošetření

  • Trvalý účinek – po několika ošetřeních se chloupků zbavíte téměř navždy. Pak už vše udrží v bezchloupkovém stavu návštěva kliniky jednou za rok až dva. 
  • Rychlost – doba závisí na tom, jak velkou plochu chcete nechat epilovat. 
  • Bezbolestnost – moderní lasery v sobě mají zabudované i chlazení. V průběhu procesu se kůže chladí a tím pádem dochází k jejímu znecitlivění a vy nic necítíte. 
  • Jistota kvalitního ošetření – tento druh zákroku lze provádět pouze v případě, že ošetřující disponuje zdravotnickým vzděláním a má potřebnou certifikaci. Proto tyto lasery najdete pouze na klinikách plastické chirurgie nebo estetické medicíny. V případě, že je vám procedura nabízena v kosmetickém salonu, nejedná se o efektivní a bezpečný lékařský laser, ale spíše o lasery operující na bázi IPL technologie. Ta sice pracuje na podobném principu, avšak není tak přesná ani účinná. Na klinikách máte také jistotu toho, že se bude jednat o nejen certifikovaný personál, ale i přístroj. 
  • Lze tím ošetřit každou partii těla. Ať už se jedná o ruce, nohy, podpaží, intimní partie, nevzhledný knírek nad rty nebo dokonce pánské vousy. 
  • Jde aplikovat i na opálenou kůži. V případě světlé kůže po zimě je však mnohem efektivnější. Proto jsou ideální dobou na tuto proceduru právě jarní měsíce.

Jak moc s chloupky bojujete vy? A čím? Vyhráváte?  

Pavla Kašpárková